Förgyllda. Konturerad stoppad rygg. Svängda ben. Snidade blommor och blad. En otydligt signerad, möjligen E MICHARD (Claude-Etienne Michard 1757-94, stolmakare i Paris.).
Partly with gilt gesso losses.