"Soleil Couchant", from: "Nice et la Côte d'Azur"
Lithograph in colours, 1967, on Arches paper, by Charles Sorlier after Marc Chagall, signed in pencil and numbered 143/150. L. 59,6 x 46 cm, S. 74,5 x 52,5 cm.
Kraftigt missfärgad efter passepartout, de blå färgerna bleknade, övriga färger något bleknade.
Mourlot CS 26.