Betsad furu, bordet rektangulärt, stolarna med smidda spikar. Bordet längd 170 cm, bredd 60 cm, höjd 74,5 cm, märkt med metallbricka AB NORDISKA KOMPANIET R 3384323 5 11 29, tre av fyra stolar märkta med AB NORDISKA KOMPANIET R 338 4323 4 29.
Normalt slitage, repor. (5)