A Stig Lindberg enamel and birch sofa table, Gustavsberg, signed and dated 1952.
Emaljskiva med polykrom dekor av middagsgäster vid uppdukat bord, signerad Stig L. -52 på underrede av björk med rottinghylla. Längd 102 cm, bredd 52 cm, höjd 52,5 cm.
Obetydligt slitage.
×
Log in
Could not log in