891
103981

A Napoleon III cupboard.

20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 880 - 2 350 USD
Hammer price
25 000 SEK
A Napoleon III cupboard.

Fanerat med svärtat trä och färgat lövträ. Beslag av förgylld mässing. Skiva av vit marmor. Inläggningar i form av musiktrofé. Överst låda. Nedtill skåpdörr. Längd 77, bredd 54, höjd 114 cm. Nyckel medföljer.

Torksprickor, skiva med nagg, lister saknas ställvis, lösa lister medföljer.

Create an account on Bukowskis
  • Get started with buying and selling
  • Favourite items
  • Save searches
Do you already have an account?