Fanerad med rosenträ, jakaranda och färgat lövträ. Beslag av förgylld mässing. Tre lådor. Inläggningar av rosettupphängda medaljonger med vasakärve. Längd 94,5, bredd 49, höjd 84 cm.
Senare skiva med smärre nagg och lagningar, fanerskador.
×
Log in
Could not log in