418
151525

Gustaf Wilhelm Palm

(Sweden, 1810-1890)
4 000 - 5 000 SEK
350 - 437 EUR
369 - 461 USD
Hammer price
Unsold
For condition report contact specialist
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist Art and Old master paintings
+46 (0)739 400 801
Gustaf Wilhelm Palm
(Sweden, 1810-1890)

Studieblad från Italien

Signerad GW och en palm samt daterad -44. Blyerts och akvarell 28,5 x 22 cm.

More information

Utförd under konstnärens vistelse i Italien 1843-50.