1371
133941

A pair of Russian Empire candlesticks.

6 000 - 8 000 SEK
528 - 704 EUR
558 - 744 USD
Hammer price
9 000 SEK

Förgylld brons. Kolonnformat skaft på rund fot. Reliefdekor av änglar, ymnighetshorn och vakter i portaler. Höjd 23,5 cm.

Smärre bucklor. (2)