1087
137943

A Swedish Empire porphyry butter box.

10 000 - 15 000 SEK
887 - 1 330 EUR
926 - 1 390 USD
Hammer price
9 000 SEK

Porfyr och förgylld brons. Fasetterad. Lock med kotteknopp. Diam 12, höjd 11 cm.

Obetydliga nagg.