"De styva bröstvårtorna"
Signerad a tergo etikett Lisa Jonasson och daterad 2003 och numrerad 8/40. Färgseriegrafi 100 x 70 cm.
Galleri Knäpper+Baumgarten, Stockholm, maj 2003. Overgaden, Köpenhamn, juni 2006.
Silkscreen posters med detta och liknande textmotiv gjordes av konstnären 2001-2005. Jonasson finns representerad på Moderna Museet, Stockholm, samt Malmö Konstmuseum, Malmö.