Fransk modell, förgyllda. Bestående av 24 dessertgafflar, 23 dessertknivar, 24 dessertskedar samt 24 teskedar. (95)
Smärre slitage.
Stämplat ägarvapen för friherreliga ätten Bonde. Ingeborg Vilhelmina Sofia Charlotta Bonde (1848-1921) gift 1868 på Ericsberg med kammarherren, greve Charles Adam Sixten Casimir Erik Lewenhaupt(1841-1918).