"Vue de Stokholm"
Handkolorerad litografi, ca 1845, efter original av Bleuler, tryckt hos Lemercier, Paris, Wild Editeur, Paris. Bladstorlek 49,7 x 64 cm. Förgylld ram, svensk empir.
Ojämnt gulnad, fläckar, små revor och mindre defekter längs bladets kanter, litet stänk av guldfärg i bilden.
Litografin utförd omkring 1845./ Lithograph published around 1845.