Dekor av två ansikten i färger, blå mynningskant. Signerad Wilke A Dorothy K (D Konnberg har graverat ämnet och Wilke Adolfsson har blåst vasen) 451192 unik graal. Höjd 30,5 cm, diameter 23,5 cm.
Obetydliga fotnagg.