21
1070183

BORD, sengustavianskt, 1700-talets slut.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 360 - 1 820 EUR
1 450 - 1 930 USD
Klubbat pris
30 000 SEK

Fanerat med mahogny. Beslag av mässing. Skivan med gallerkant av mässing. I sargen skrivskiva, samt låda med fackinredning och fyra askar. Längd 70, bredd 47,5, höjd 76 cm. Nyckel finns.

Kompletterad. Delvis senare beslag. Senare fotkryss.

Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

875. Hans Andersen Brendekilde, Motiv från Naestved.
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
55 000

ditt bud
Aktuellt bud:
55 000 SEK