Hänge och lås, 18K guld för treradigt collier, med markisslipad akvamarin samt briljantslipade diamanter.
Akvamarinen mäter ca 26,2 x 14,8 x 12,45, uppskattad vikt ca 24.95 ct. Diamanter totalt ca 0.80 - 1.00 ct.
Mått 35 x 25 mm.
Total vikt inclusive lås ca 23.9 g.
Obetydligt ytslitage.
Proveniens
Sotheby's Important Jewels 2008.
Klubbat pris
2 350
26 297
2 483
Utropspris
4 500 - 5 500 EUR
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (6 bud)
29 maj 16:40
2 350 EUR
Detta bud har lagts av budgivare nr: 5
29 maj 16:40
2 250 EUR
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor