Olle Alberius, skål "Spring bowl", Orrefors 1996.
Lila och rosatonat underfång med graverad dekor av fem musicerande par, signerad Orrefors Gallery -96 943890 Olle Alberius 4-15 samt egenhändigt signerad Olle Alberius. Höjd 25,5 cm, diameter ca 32 cm.
Några smärre repor.