15
1126914

KARMSTOLAR, ett par, sengustavianska stockholmsarbeten, 1800-talets början.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 630 - 5 450 EUR
3 870 - 5 800 USD
Klubbat pris

Vitmålade och bronserade. Svängd stoppad rygg. Dekor av pastellage, lejonmaskaroner av bly. Sitthöjd 43, höjd 84,5 cm.

Lagningar, fotavslutningar med skador och slitage.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

866D. Ulrica Fredrica Pasch, "Carl Ferdinand Lorentz Giers" (1755-1798).
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK