BORD, sengustavianskt stockholmsarbete i Gottlieb Iwersson art, 1700-talets slut.
Mahogny och mahognyfaner. Lister, konsoler och knappar av mässing. Halvrunt med utvikbar skiva. Fyrsidiga nedåt avsmalnande ben. Diam 98, höjd 76,5 cm.
×
Logga in
Kunde inte logga in