vas, ariel, "Ansikten", Orrefors 1979.
Ansikten mot blått glas, signerad ORREFORS Ariel Nr 335-E9 Ingeborg Lundin. Höjd 18 cm.
Obetydliga repor.
Modellen formgiven år 1969.