98
528767

PIERO FORNASETTI, tidningsställ, Milano, Italien 1950-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
545 - 727 EUR
580 - 773 USD
Klubbat pris
7 500 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Lackat formpressat trä och mässing, tryckt dekor av stränginstrument. Etikettmärkt. Längd 42,5 cm, bredd 17 cm, höjd 39 cm.

Slitage, krackelyr, lackbortfall.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

848. August Malmström, "Vill frun köpa?".
Utropspris
500 000 - 600 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK