EWALD DAHLSKOG. Signerad Ewald Dahlskog och daterad Paris 1923. Olja på duk.
"Duvor på balkong".116 x 89 cm.
Dubblerad duk på två ställen? Lagningar, retuscher.
Nationalmuseum, Stockholm, "Frankrike genom konstnärsögon", 9 maj - 2 juni 1941, kat nr 40.
I bakgrunden kyrkan Sacré Coeur i Paris.