John E Franzén, Porträtt av Calle Johansson
Signerad John Erik Franzén och daterad Fylleskog 1979. Blandteknik på papper 61 x 47 cm.
Ej examinerad ur ram.
Vandringsutställning "John-E Franzén - fyra decennier", Jönköpings Läns Museum, 1996.
Lund Konsthall, 1996, Östergötlands Länsmuseum, 1997.