Tvådelat spegelbord av mahogny. Skuren dekor. Undertill med två lådor och skåp med bakomliggande hyllinredning. Längd ca 132, djup 50, höjd 200 cm Nyckel finns.
Slitage. Märken. Torrspricka. Fanerskador. Kärvande lås.
Denna möbel kan levereras omonterad vid eventuell hemleverans.