René Lalique, vas, "Bacchus" 1900-talets första hälft, signerad
Konande form, klarglas med reliefdekor av Bacchus i grönska. Etsad signatur "LALIQUE FRANCE". Höjd 18 cm, diameter 13,5 cm
Obetydligt slitage, invändigt och utvändigt med smärre repor
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10