Med inspiration från salongen F239

Salongen som rum hade sin storhetstid under 1800-talet och på 1900-talet fanns den kvar i hemmet men då kanske mer känd som ”finrummet”. Temat fokuserar på konst och konsthantverk som skulle passa ett rum där man samlades med familj och gäster. Låt dig inspireras och inred ditt hem med salongens vackra föremål.

37 föremål
Hörnskåp, rokokostil, 1900-tal.

Utropspris
4 000 - 15 000 SEK
Bricka, plåt. 1800-tal.
Bricka, plåt. 1800-tal.

Utropspris
1 500 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

403. Marianne Richter, gallerimatta, "Gråtaggen", rölakan, ca 301 x 104 cm, signerad AB MMF MR.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Budhistorik
115 000

ditt bud
110 000

ditt bud
105 000

ditt bud
100 000

ditt bud
95 000

ditt bud
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
Aktuellt bud:
115 000 SEK