Guldmynt från Öst till väst

Bukowskis har fått förtroendet att från en privat samling sälja en liten samling guldmynt. Här ryms så väl dollar- som rubelmynt liksom två 1-dukatmynt från Österrike-Ungern liksom ett 10-marksmynt från Freie und Hansastadt Hamburg. Samtliga mynt är från 1800-talets senare hälft eller 1900-talets första hälft.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

208. Sidney Gibson, taburetter, ett par, Swedish Grace, Sparreholms Snickerifabrik 1920-tal.
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
Fair warning
Fair warning
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
Aktuellt bud:
90 000 SEK