Soile Yli-Mäyry

Vi har glädjen att presentera en samling verk av Soile Yli-Mäyry. Samlingen som nu säljs på Bukowskis är en av de störta privata helheterna av Yli-Mäyrys produktion. Yli-Mäyrys färgstarka verk behandlar relationen mellan människan och naturen i en urban miljö.

32 föremål
SOILE YLI-MÄYRY, olja på duk, signerad och daterad 2002.
Klubbat pris
1 550 EUR
Utropspris
1 200 EUR
SOILE YLI-MÄYRY, olja på duk, signerad och daterad 2001.
Klubbat pris
3 250 EUR
Utropspris
2 500 EUR
SOILE YLI-MÄYRY, olja på duk, signerad och daterad 2012.
Klubbat pris
1 600 EUR
Utropspris
1 200 EUR
SOILE YLI-MÄYRY, olja på duk, signerad och daterad 2011.
Klubbat pris
2 100 EUR
Utropspris
1 200 EUR
Klubbat pris
1 900 EUR
Utropspris
1 000 EUR
SOILE YLI-MÄYRY, olja på duk, signerad och daterad 1989.
Klubbat pris
1 700 EUR
Utropspris
1 200 EUR
SOILE YLI-MÄYRY, olja på duk, signerad och daterad 2006.
Klubbat pris
3 100 EUR
Utropspris
4 000 EUR
SOILE YLI-MÄYRY, olja på duk, signerad och daterad 1996.
Klubbat pris
2 950 EUR
Utropspris
1 500 EUR
Klubbat pris
4 200 EUR
Utropspris
2 000 EUR
Klubbat pris
1 250 EUR
Utropspris
1 200 EUR
SOILE YLI-MÄYRY, olja på duk, signerad och daterad 1995.
Klubbat pris
3 000 EUR
Utropspris
1 800 EUR
SOILE YLI-MÄYRY, olja på duk, signerad och daterad 2008.
Klubbat pris
2 101 EUR
Utropspris
1 200 EUR
Klubbat pris
4 150 EUR
Utropspris
4 000 EUR
SOILE YLI-MÄYRY, olja på duk, signerad och daterad 2007.
Klubbat pris
2 901 EUR
Utropspris
1 200 EUR
SOILE YLI-MÄYRY, olja på duk, signerad och daterad 2015.
Klubbat pris
2 200 EUR
Utropspris
1 000 EUR
SOILE YLI-MÄYRY, olja på duk, signerad och daterad 1999.
Klubbat pris
3 000 EUR
Utropspris
1 500 EUR
SOILE YLI-MÄYRY, olja på duk, signed.
Klubbat pris
1 805 EUR
Utropspris
1 000 EUR
SOILE YLI-MÄYRY, olja på duk, signerad och daterad 1994.
Klubbat pris
2 550 EUR
Utropspris
2 300 EUR
Klubbat pris
1 955 EUR
Utropspris
1 000 EUR
SOILE YLI-MÄYRY, olja på duk, signerad och daterad 2005.
Klubbat pris
3 200 EUR
Utropspris
1 200 EUR
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

104. Birger Kaipiainen, plakett, chamotterat stengods, Arabia, Finland 1946.
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
110 000

ditt bud
Fair warning
105 000

ditt bud
100 000

ditt bud
95 000

ditt bud
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
Aktuellt bud:
110 000 SEK