Important Toys

VISNING: Västberga Allé 3. Öppet: mån–tors: 10–19, fre: 10–17, lör: 11–15.

191 föremål
BILD-LILLI, docka, Tyskland, 1955-1964.
Klubbat pris
7 900 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Klubbat pris
7 756 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Klubbat pris
3 850 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
7 550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
7 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KÄTHE KRUSE, flickdocka, Tyskland, ca 1930.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BARBIE, serietidning #1, Stockholm, 1963.
Klubbat pris
3 288 SEK
Utropspris
1 500 SEK
S.F.B.J, biskvidocka, Paris, Frankrike, 1910-tal.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KÄTHE KRUSE, flickdocka, Tyskland, 1920-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BÖCKER, 12 stycken, docklitteratur.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HEUBACH, pojkdocka 7622, Tyskland, ca 1912.
Klubbat pris
3 711 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BISKVIDOCKA, Tyskland, 1900-talets början.
Klubbat pris
938 SEK
Utropspris
1 800 SEK
POJKDOCKA, karaktärsdocka, Tyskland, 1910-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KÄSTNER, biskvidocka JDK 260, Tyskland, 1916.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HEUBACH, pojkdocka, Tyskland, 1910-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KÄTHE KRUSE, flickdocka, Tyskland, 1930/40-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
S.F.B.J, pojkdocka 235, Paris, Frankrike, 1910-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BISKVIDOCKA, Tyskland, 1910-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
S.F.B.J, biskvidocka 236, Paris, Frankrike, 1910-tal.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HERTEL & SCHWAB, biskvidocka 173, Tyskland, ca 1914.
Klubbat pris
21 010 SEK
Utropspris
2 500 SEK
S.F.B.J, pojkdocka 238, Paris, Frankrike, 1910-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BISKVIDOCKA, möjligen Frankrike, 1800-talets slut.
Klubbat pris
5 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STEIFF, "Grodan Boll", Tyskland, ca 1956.
Klubbat pris
2 250 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DEANS RAG BOOK, Musse Pigg, England, 1930-tal.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SCHUCO, "Tricky" nalle, Tyskland, 1940/50-tal.
Klubbat pris
1 211 SEK
Utropspris
1 800 SEK
STEIFF, butiksdisplay, 1969.
STEIFF, butiksdisplay, 1969.
Klubbat pris
7 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
STEIFF, katt, Tyskland omkring 1930.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STEIFF, "Treff" samt katt, Tyskland, 1930-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 800 SEK
STEIFF, leksakshund "Bully", Tyskland omkring 1930.
Klubbat pris
5 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STEIFF, sannolikt, häst på hjul, 1910-tal.
Klubbat pris
605 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STEIFF, 4 stycken nallar, Tyskland, 1920-50.
Klubbat pris
3 650 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STEIFF, Teddy Baby nalle, Tyskland, ca 1952.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ÅNGSLUP, plåt, 1800-talets senare del.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUNGHÄST, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
8 602 SEK
Utropspris
6 000 SEK
LEKSAKSHÄST, bemålad plåt, omkring år 1900.
Klubbat pris
13 699 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DOMO, Maserati, Italien, ca 1948.
Klubbat pris
61 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK
LEHMANN, OH-MY 690, Tyskland. I produktion 1914-1945.
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HÄSTVAGN, Tyskland omkring 1890-1900.
Klubbat pris
19 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BING WERKE, dykare, Tyskland, 1920-tal.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GAMA, tomte i plåt, Tyskland, 1930-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LEHMANN, Captain of Kopenick, Tyskland, 1907-1918.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GEBRÜDER EINFALT, ballerina no 244, Tyskland, 1920-tal.
Klubbat pris
1 450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HUKI, motorcykel med bana, Tyskland, 1930-tal.
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
DISTLER, sportbil JD 3058, Tyskland, 1930-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
GEBRÜDER BING, flodbåt, Tyskland, 1910-tal.
Klubbat pris
12 233 SEK
Utropspris
10 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

328. Hans Bergström, takkrona, ateljé Lyktan, Åhus 1930-40-tal.
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
175 000

ditt bud
170 000

ditt bud
165 000

ditt bud
160 000

ditt bud
155 000

ditt bud
150 000

ditt bud
145 000

ditt bud
140 000

ditt bud
135 000

ditt bud
130 000

ditt bud
125 000

ditt bud
120 000

ditt bud
115 000

ditt bud
110 000

ditt bud
105 000

ditt bud
100 000

ditt bud
95 000

ditt bud
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
Aktuellt bud:
175 000 SEK