287
481402

FAT, ett par, porslin. Republik (1912-49) med Yongzhengs sex karaktärers märke inom dubbla cirklar.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 760 EUR
1 400 - 1 870 USD
Klubbat pris
1 950 000 SEK

Dekor i doucaifärger av kalebassfrukter och fladdermöss i tätt lövverk. Diameter 27,2 cm.

Obetydligt slitage.

Proveniens

The Per Parén Collection.

See lot 160.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

102. Rut Bryk, relief/fat, stengods, Finland ca 1960.
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
Fair warning
Fair warning
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
Fair warning
Fair warning
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
Aktuellt bud:
19 000 SEK