Möbler

Föremål i fokus

386 föremål
Dagbädd, samtida tillverkning.
4d
7 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Carl Malmsten,  soffa "Samspel".
6d 1 tim
6 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Bruno Mathsson, fåtöljer, ett par, "Karin", Dux.
1d
15 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Charles & Ray Eames, ett par "LCW", Vitra, 2003.
4d
6 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Bruno Mathsson, fåtölj, "Karin", Dux.
1d 1 tim
6 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Alvar Aalto, hyllor 3 st 1900-talets senare del.
2d 1 tim
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Vitrinskåp, Oliver Furniture.
1d
Vitrinskåp, Oliver Furniture.
2 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Taburett/Pliang Empire 1800-talets första hälft.
1d 2 tim
5 222 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Folke Ohlsson, fåtölj "USA" för DUX 1960-tal.
5d 3 tim
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Skåp, Sverige, 1700-tal.
4d
Skåp, Sverige, 1700-tal.
2 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Slagbord, 1800-tal.
3d 1 tim
Slagbord, 1800-tal.
2 100 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Ron Arad, stolar, 6 st, "Tom Vac", Vitra.
1d
350 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Klädskåp, 1900-talets första hälft.
5d 1 tim
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Carl Malmsten, matbord, "Guanabara", 1940-tal.
2d
1 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK