John Crealock, Självporträtt
Signerad J. Crealock samt daterad Sept 1943 a tergo. Olja på pannå 45,5 x 37 cm.
Åldersrelaterat slitage. Smärre färgbortfall. Slitage längs ytterkanterna. Pannån med smärre sprickor.
Exhibition of self portraits by living artist 27e mars - 31 maj 1947.