Emile Wauters, signerad och daterad Algier 99. Olja på duk.
53 x 33 cm.
Märken efter spännram. Ytsmuts. Ett par smärre färgbortfall i nedre delen, och ett mindre tryckmärke i det nedre röda partiet.