MIKAEL SCHILKIN, KERAMIKSKULPTUR. Lejonunge. Sign. M. Schilkin, Arabia. 1940-tal.
Celadonglaserad. Längd 44 cm.
Sedvanligt slitage.
Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.