Ulrica Hydman-Vallien, vaser, ett par, Kosta Boda, numrerade.
Klart respektive opakt glas med dekor av ansikte. Signerade Kosta Boda YE746 Ulrica HW respektive Kosta Boda Ulrica HW 7041020. Höjd 25 - 26,5 cm.
Otydlig signatur. Smärre repor undertill på botten.